Błędy panien młodych – jak ich nie popełniać?

Wybór sukni ślubnej jest dla wielu panien młodych prawdziwym rodzinnym świętem. Warto wspólnie z najbliższymi celebrować takie szczęśliwe chwile i zapisywać je w pamięci. Po latach będą to z pewnością bardzo miłe wspomnienia. Jak przygotować się do wyboru sukni ślubnej? Na co zwrócić uwagę podczas odwiedzania salonów w Lublinie? W tym artykule wskazujemy najgorsze błędy panien młodych i przestrzegamy przed nimi!

Brak czasu ekspedientki w salonie: jak tego uniknąć?

Jednym z podstawowych błędów, jakie może popełnić każda niedoświadczona panna młoda jest udanie się do salonu sukien ślubnych bez umówienia wcześniej wizyty. Taka sytuacja może okazać się kłopotliwa, jeżeli okaże się, że na daną godzinę była umówiona inna klientka. Musisz wiedzieć, że lubelskie salony sukien ślubnych nie pracują tak samo jak inne sklepy z ubraniami, do których w godzinach otwarcia może wejść każdy i zostanie obsłużony. W salonach  na obsłudze pracuje często niewielka liczba osób (jedna lub dwie panie) i kiedy w sklepie jest już jedna klientka, obsługująca poświęca jej całą uwagę, starając się odpowiednio doradzić, więc nie ma czasu na inną. Aby móc na spokojnie pooglądać i przymierzać sukienki, jakie są na stanie warto wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Kontakty do poszczególnych salonów sukien ślubnych w Lublinie znajdziesz na stronach internetowych jak np. tutaj https://www.lanesta.eu/kontakt/nasze-salony/salon-lublin. Dzwoniąc możesz przy okazji powiedzieć, o jakie konkretnie suknie Ci chodzi, aby panie ekspedientki mogły je dla Ciebie przygotować.

Każda suknia ślubna źle leży? Tu może być powód

Aby suknie ślubne, które będziesz przymierzać dobrze wyglądały, koniecznie zadbaj o siebie przed wizytą w salonie. Załóż odpowiednią bieliznę – najlepiej cielistą lub białą. Jeżeli planujesz wybór sukienki bez ramiączek, zadbaj o odpowiedni stanik. Koniecznie zabierz ze sobą również buty na obcasie podobnym do tego, jaki planujesz mieć podczas ślubu. Przymierzanie sukien ślubnych bez wyższych butów nie ma sensu, ponieważ każda sukienka nie będzie wyglądać tak dobrze, jak na obcasach. Jeżeli nie masz jeszcze ślubnych butów – nic nie szkodzi – zabierz ze sobą nawet kolorowe szpilki. Jest to ważne dla Twojego komfortu szczególnie zimą – nie chcesz przecież mierzyć sukienek do skarpetek, prawda? Wybierając się na przymiarki koniecznie zadbaj też o fryzurę. Idealnie byłoby, gdybyś upięła włosy w podobny sposób, jak wyobrażasz sobie to w dniu ślubu. Nie musisz jednak biec do fryzjera i prosić o próbną fryzurę – wystarczy coś na kształt tej właściwej!