Jak zapewnić rajstopom dłuższy żywot?

Każda kobieta, której zdarza się dość często nosić rajstopy, wie doskonale o tym, jak bardzo potrafią być one nietrwałe. Jeden fałszywy ruch i już kolejna dziura pojawia się na ich powierzchni. Małe oczka z czasem przekształcają się w większe, tak więc całkowicie nowe rajstopy już po jednym założeniu potrafią się nadawać wyłącznie do wyrzucenia. A choć nie jest to jakoś szczególnie drogi produkt, raczej żadna kobieta nie ma ochoty na robienie zapasów rajstop i kupowanie kolejnych ich partii co miesiąc lub wręcz co tydzień. Czy zatem można w jakiś sposób przedłużyć trwałość rajstop, nie rezygnując całkowicie z ich noszenia?

Oczywiście są na to różne sposoby – niektóre lepsze, inne gorsze. Warto jednak zacząć właśnie od tego najprostszego, który jako pierwszy powinien przyjść do głowy, a który polega po prostu na nienoszeniu tych rajstop. Zimą raczej trudno zastosować się do tej rady w praktyce, ale latem czy wiosną każda kobieta powinna o niej pomyśleć. Noszenie rajstop w momencie, gdy za oknem panuje ukrop i dochodzi do bardzo wysokich temperatur, jest zresztą nie tylko nieprzyjemne i niewygodne, ale też… niemodne! Znane domy mody i najwięksi projektanci wypromowali na świecie ideę całkowicie gołych nóg. Dawniej taki uroczysty bądź oficjalny strój nie mógł się obejść bez rajstop, które były zakładane nawet na letnie wesela. Dziś natomiast to właśnie czysta goła skóra uchodzi za najatrakcyjniejszą. A jeśli występują na niej pewne drobne mankamenty, zawsze dobrym pomysłem będzie zastosowanie rajstop w sprayu, które działają na nogi niczym podkład do twarzy, ponieważ mają działanie delikatnie kryjące i wyrównujące koloryt skóry.

Jeżeli jednak mimo wszystko z jakiegoś powodu chce się założyć rajstopy damskie, warto jeszcze przed ich założeniem zadbać o nawilżenie skóry i nasmarować ją jakimś balsamem czy mleczkiem, a następnie poczekać, aż produkt się wchłonie. Rajstopy trzeba też czyścić we właściwy dla nich sposób. Najlepiej robić to w pralce, wcześniej umieszczając je w specjalnym woreczku.