Bransoletki z kamieni – ciekawy dodatek do letnich stylizacji

Latem poszukujemy ciekawych, lecz jednocześnie niezbyt ciężkich dodatków do stylizacji. Chcemy bowiem wyglądać modnie, lekko i dziewczęco. Dobrze więc postawić na bransoletki z kamieni, które idealnie łączą się z typowo letnimi, lekkimi ubraniami. W jaki sposób nosić je zarówno na co dzień, jak i od święta?

Delikatny dodatek na co dzień

Bransoletki z kamieni to idealny dodatek do codziennych, prostych stylizacji. Możemy wybrać je do letniej sukienki z wiskozy bądź z lnu, która wygląda bardzo delikatnie i dziewczęco. Bransoletki z kamieni bardzo dobrze sprawdzają się jako jedyny dodatek stylizacyjny, gdy chcemy uniknąć nadmiaru ciężkiej biżuterii. Z powodzeniem zastąpią zegarek, czy dużą liczbę pierścionków. Co ciekawe, pasują one nie tylko do eleganckich strojów, ale również do sportowych stylizacji, które bardzo chętnie wybieramy właśnie latem, aby poczuć się swobodnie. Bransoletka z kamieni doskonale komponuje się z krótkimi, dżinsowymi szortami oraz białym t-shirtem i sportowym obuwiem.

Bransoletka na większe uroczystości

Lato to czas wesel, imprez plenerowych i innych, większych uroczystości, podczas których chcemy wyglądać naprawdę elegancko. Z drugiej strony chcemy też, aby nasza stylizacja nabrała lekkości, dlatego często rezygnujemy z tradycyjnych, złotych czy srebrnych bransoletek bądź łańcuszków. O wiele lepszym wyborem będą bransoletki z kamieni, które można łączyć z letnimi, eleganckimi sukienkami czy kombinezonami. Pamiętajmy jednak o podstawowej zasadzie – bransoletka z kamieni do klasycznej stylizacji powinna być jedynie dodatkiem, nie może natomiast wychodzić na pierwszy plan. Dlatego też, o ile na co dzień możemy wybierać bransoletki z większych kamieni, o tyle od święta lepiej postawić na skromniejszą biżuterię w stonowanych kolorach. Dobrze, jeśli barwa bransoletki jest spójna z kolorem sukienki czy kombinezonu. Możemy też postawić na bransoletkę z kamieni w uniwersalnym kolorze, na przykład beżowym czy białym.

Moc naturalnych kamieni

Nosząc bransoletki z kamieni naturalnych, możemy poprawić nie tylko swój wygląd, ale również zdrowie oraz samopoczucie. Niektórzy wierzą bowiem, że pewnego rodzaju kamienie pozytywnie wpływają na nasz organizm, a także na nasze zdrowie psychiczne. Przykładowo, bursztyny pomagają poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi, a niektórzy sądzą też, że przynoszą one szczęście. Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami tychże teorii, czy też nosimy bransoletki z kamieni tylko dlatego, że idealnie dopełniają letnie stylizacje, warto mieć kilka modeli w swojej szkatułce.