Jak zadbać o brwi – najlepsze kosmetyki i zabiegi

Brwi są bardzo ważnym elementem twarzy. To one wchodzą w rolę oprawy dla oczu i mogą je podkreślać, jednocześnie je upiększając, albo wręcz działać na ich niekorzyść, jeżeli same w sobie nie będą wypielęgnowane i zadbane. Nawet makijaż brwi podlega jednak ciągłym zmianom. Jak zatem należy o nie zadbać właśnie teraz, aby zagwarantować sobie stylowy wygląd i dostosować się do wymagań czasów współczesnych?

Makijażowe trendy 2021


Chyba wszyscy pamiętamy te cieniuteńkie chude kreseczki, które nie tak dawno wszystkie kobiety malowały sobie nad oczami, nieraz w tym celu pozbywając się wcześniej wszystkich swoich naturalnych włosków. Wyglądało to przekomicznie, ale jako że wtedy taka była moda, absolutnie nikt się z tego nie chciał i wyrysowywanie brwi było czymś normalnym, a wręcz pożądanym. Teraz idziemy w przeciwnym kierunku. Już od jakiegoś czasu makijaż brwi zakłada, że te brwi mają być szerokie, widoczne i przy tym dość naturalne w wyglądzie. Nie powinno się ich nadmiernie regulować i wyrywać. To właśnie natura wie najlepiej, w czym jest nam do twarzy.

Ale oczywiście tej naturze zawsze można trochę pomóc. Już poprzez bardzo delikatną modyfikację łuków nadaje się im atrakcyjniejszego kształtu, dopasowując je w ten sposób do typu urody i owalu buzi. Jeżeli nie ma konieczności przeprowadzania jakichś większych zmian, bo brwi trzeba jedynie „delikatnie” podrasować, śmiało można zająć się tym wszystkim samodzielnie. Regulacja brwi nie jest wcale aż tak trudna. W sieci można znaleźć przecież rozmaite filmiki, na których panie dokładnie pokazują, w jaki sposób wyrywać włoski, by zaczęły się one układać w ładne i równe łuki.

Regulacja to jednak nie wszystko. Nawet jeśli uda się uzyskać naprawdę idealny kształt brwi, może się okazać, że są one jednak zbyt rzadkie, przez co pomiędzy pojedynczymi włoskami wyraźnie uwidaczniają się puste miejsca. Takie fragmenty trzeba wypełnić. A w tym celu należy zastosować odpowiednie kosmetyki do brwi. Włoski można rysować przy pomocy kredek, cieni lub pomad. Kosmetyk musi mieć też odpowiedni kolor. Należy jak najlepiej zgrać go z barwą i ogólną tonacją naturalnych włosków.

Codzienna pielęgnacja


Mało która kobieta zdaje sobie natomiast sprawę z tego, że brwi można pielęgnować – dokładnie tak samo jak włosy czy różne inne partie ciała. Niestety ale one również są podatne na negatywny wpływ różnych czynników zewnętrznych. Mogą się rozjaśniać, a czasem nawet i rudzieć pod wpływem promieniowania słonecznego, czyli głównie latem. Z kolei ciągłe ich malowanie przeważnie je osłabia i sprawia, że zaczynają one coraz mocniej i częściej wypadać. Takim sytuacjom należy (i można!) zapobiegać. Wystarczy każdego dnia przy przeprowadzaniu wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych zadbać również i o swoje brwi.

Istnieją naprawdę świetne domowe sposoby na brwi, które wystarczy tylko wcielić w życie i zacząć je regularnie praktykować, aby wzmocnić włoski, nadać im lepszego koloru, wygładzić je, a przy okazji zapobiec ich wypadaniu czy łamaniu się. Najlepszym preparatem przeznaczonym do pielęgnowania brwi jest… najzwyklejszy w świecie olejek rycynowy, do kupienia w każdej aptece czy drogerii za dosłownie kilka złotych. Olejek rycynowy ma działanie nawilżające, głęboko odżywiające oraz regenerujące. Należy nakładać go na brwi codziennie, po każdej kąpieli. A jak to robić, aby efekty były najlepsze?

Wbrew pozorom nie należy przesadzać z ilością olejku, gdyż w takim wypadku może on spłynąć z rzęs i dostać się do oka albo nadmiernie przetłuścić skórę pod włoskami i doprowadzić do wystąpienia w tym miejscu krostek czy pryszczy. Kosmetyki do brwi najłatwiej rozprowadzać przy pomocy starej (oczyszczonej) szczoteczki z tuszu do rzęs. Takim olejkiem warto przy okazji posmarować nie tylko brwi, ale również i rzęsy.

Podsumowanie


Na pewno każda kobieta powinna zadbać o swoje brwi, bo jeśli tylko zostaną one właściwie zaznaczone, zadziałają na twarz niczym najlepszy profesjonalny zabieg liftingujący. Ładnie wymodelowane brwi są w stanie całkowicie zmienić proporcje twarzy.