Męska figura jabłko – co do niej pasuje?

Mało kto może się pochwalić doskonałymi proporcjami figury. Większość męskich sylwetek nie jest wcale idealna, ale mężczyzna pewny siebie nie robi z tego żadnego problemu, a godzi się z tym, co ma i po prostu stara się jak najlepiej zaprezentować to światu. Figura jabłko, którą uznaje się za jedną z tych najcięższych, również może wyglądać wprost rewelacyjnie. Jest ona figurą problematyczną, jednakże ogólna znajomość jej mankamentów i tego, co pomaga je ukryć, pozwoli wydobyć z niej to, co jest w niej absolutnie najlepsze.

O figurze typu jabłko u mężczyzn

Figurę jabłka można poznać po dość krępej i masywnej budowie ciała. Jak widzimy po zdjęciach takiej figury na portalu SalonStylu.pl, to zazwyczaj ramiona oraz biodra są w niej ustawione na tej samej lub zbliżonej szerokości, a z kolei brzuch wyraźnie od tej szerokości odstaje, zwykle też w przód, bo na ogół w figurze jabłka jest on po prostu większy i gromadzi znaczny procent skumulowanej w ciele tkanki tłuszczowej. Gdyby porównać tę sylwetkę do jakiegoś kształtu, najbliżej byłoby jej na pewno do koła. Współczesna moda dostarcza na szczęście tak wielu praktycznych opcji i wspaniałych możliwości, że pod ich wpływem figury jabłek ulegają natychmiastowemu wyszczupleniu i zaczynają prezentować się tak dobrze, jak dosłownie nigdy wcześniej.

Masywniejsze i pełniejsze typy sylwetek męskich paradoksalnie lubią się z ubraniami bardziej obcisłymi niżeli tymi luźniejszymi. Pasują do nich rzeczy gładkie i proste. Mogą być to rzeczy dobrze dopasowane do ciała, może nie obcisłe i na pewno nie za małe, ale też nie luźne, a już na pewno nie oversizowe, gdyż wbrew powszechnym przekonaniom oversizowe formy potrafią wyłącznie pogrubiać i dodawać kilogramów. Jeżeli chodzi o wzory i kolory, warto iść w stronę rozwiązań klasycznych i stonowanych. Wyraziste barwy lepiej sobie odpuścić, bo podobnie jak formy oversizowe mogą one powiększać.

Na różnych stronach internetowych opisane zostały niemalże wszystkie charakterystyczne typy sylwetek męskich. Opisy poszczególnych sylwetek warto sobie dokładnie sprawdzić, by dowiedzieć się, jaką figurę samemu się posiada.